Biyografi

2 Ekim 1987 İzmir doğumludur.

 

“Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi” ile “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri” Bölümü Çift Anadal mezunudur. İstanbul Teknik Üniversitesi “Political Studies” Yüksek Lisans programını bitirmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi Atatürk Enstitüsü “Türkiye Cumhuriyeti Tarihi” alanında doktora eğitimine devam etmektedir.

Yönetmenlik ve yazarlık hevesini işin mutfağından beslemek üzere Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Temel Oyunculuk ve İleri Oyunculuk Eğitimlerini tamamlamıştır. 2009-2018 yılları arasında Türkiye’de tiyatro organizasyon firması denilince akla ilk gelen firmalardan biri olan Aysa Organizasyon’da etkinlik direktörlüğü, yönetici asistanlığı ve prodüksiyon amirliği gibi çeşitli görevlerde çalışmıştır. Bu süre zarfında çeşitli tiyatro oyunlarında oyunculuk, yönetmen yardımcılığı, sahne ve prodüksiyon amirliği yapmıştır.

2016 yılında İstanbul Beşiktaş’ta kurulan Ezop Sahne’nin Genel Koordinatörü olarak yapımcılığa adım atmıştır. 2016-2021 yılları arasında yapım ve organizasyon çalışmalarına hem Ezop Sahne Prodüksiyon çatısı altında hem de bireysel olarak devam etmiştir.

2021 yılında aile şirketi olan Blue Rain Turizm şirketine bağlı tescilli bir marka olan Poetika Yapım’ı ablası Reyhan Koç ile birlikte kurmuş ve çalışmalarına artık Poetika Yapım çatısı altında devam etmektedir. Prodüksiyon yapımcılığı, yürütücü yapımcılık ve danışmanlık temel faaliyet alanıdır.

Gizem Ertürk yapımcı kimliğinin yanı sıra tiyatro oyun çevirileri yapmakta ve yeni uyarlamalar ile kendi kitabı üzerine çalışmaktadır. 2022 Ağustos itibariyle yapımcı, çevirmen kimliğinin yanı sıra Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde “İletişim ve Pazarlama Direktörü” olarak yer almakta ve yürütücü yapımcılık çalışmalarına da devam etmektedir.

Yurt içi
tiyatro