Biyografi

Ankara’da doğdu. Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde üç yıl Mimarlık eğitimi gördükten sonra Sinema/TV Enstitüsü’ne geçti ve ilk mezunu oldu. Reji asistanı ve yapımcı olarak reklâm sektöründe çalıştı. “Üç İstanbul” ve “Preveze’den Önce” adlı TRT dizilerinde Sanat Yönetmenliği yaptı. Halkevi ve Akademi tiyatrolarında: “Benerci Kendini Niçin Öldürdü”, “Çürük Elma”, “Machbet” ve “Nalınlar” adlı oyunları sahneye koydu. LCC Tiyatro Okulunda, Muhsin Ertuğrul, Ayla Algan ve Beklan Algan yönetimindeki çalışmalara katıldı.

 

Kurucularından olduğu, Türkiye’nin ilk bağımsız çocuk tiyatrosu “AÇOK”un yönetmeni, oyun yazarı ve bestecisiydi. “Mutluluklar Ülkesi”, “Keloğlan”, “Ferhat ile Şirin”, “Aksak Timur ile Hoca Nasrettin”, “Uçan Şemsiye”, “Avrupaya Avrupaya”, “Barbiana’da Bir Okul” ve “Perdeci” adlı oyunları yönetip müziklerini yaptı. “Leke, Çizgi / Benek, Renk” ile “Mor Gezegen” adlı çocuk oyunlarının şarkılarını besteledi. Yurtiçi ve yurtdışındaki festival ve turnelere katılan oyunlarından seçkin ödüller kazandı. Yazıp yönetip müziklerini yaptığı: “Benim Arkadaşım Yok” ve “Beni Anlayan Yok” oyunları, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sahneledi. “Büyüyünce Ne Olacaksın” adlı oyununu ise; Konya Devlet Tiyatrosu ve Eskişehir-Tiyatro Anadolu grubunda sahneledi…

İstanbul Şehir Tiyatrolarında: “Benim Arkadaşım Yok” ve “Büyüyünce Ne Olacaksın?” adlı çocuk oyunları ile “Dönüşüm” adlı yetişkin oyununu yönetti. Yayınlanan çocuk öyküleri kitaplarına; yeni tiyatro yönetmenliğini irdelediği “Yönetmen” ve reklâm metni yazarlığını irdelediği “Yazar Olsa Ne Yazar” adlı kitaplarını ekledi.

Yurt içi
tiyatro
Yurt dışı
tiyatro
Yapıtlarının İşlemeleriyle İlgili Temsil Alanlarımız
kitapsinemaDiğer

Bütün Yapıtları