Tek Başıma | İstanbul Devlet Tiyatrosu

Peter Quilter’in, Nazlı Gözde Yolcu tarafından dilimize çevrilen “Tek Başıma” adlı oyunu, yazar ve çevirmen hakları ajansımız aracılığıyla sağlanarak İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda prömiyer yapıyor.

Egzantrik, durmadan konuşan, geveze bir kadın olan Susan hiç evlenmemiştir, önceleri kız arkadaşı Julia ile aynı evi paylaşırken arkadaşı evlenip gidince evin mortgage ödemelerini tek başına yapamadığından küçük bir apartman dairesine taşınmıştır ve o günden beri yalnız yaşamaktadır. 20’li yaşlarda en yakın kız arkadaşları Debra, Julia ve Pauline ile birlikte çıktıkları Avustralya seyahatini yıllar sonra yeniden yaşamak isteyen Susan bu kez kendisiyle birlikte gelmelerini sağlayamayınca aynı yolculuğu tek başına tekrarlamaya karar verir. Doğumgününü kutlamak üzere tadı damağında kalan o yolculuğu tekrarlayacaktır. Ancak bu yolculuk hem geçmişi yadetmesine hem de kendi yalnızlığıyla, yaşlanmakla ilgili sorunlarıyla yüzleşmesine neden olacaktır. İlk başta zorlanıp bu uzun yolculuktan vazgeçecek gibi olsa da sonunda Sidney’e varmayı başarır. Yirmi yıl önce arkadaşlarıyla kaldıkları aynı otele giden Susan’ı burada bir sürpriz beklemektedir. O dönem kendileri gibi genç olan barmen Bill hala aynı otelde çalışmaktadır.

Fulya Ülvan’ın rol aldığı “Tek Başıma” 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10 ve 11 Aralık tarihlerinde Mecidiyeköy Stüdyo Sahne’de izlenebilir.

30 Kasım 2021