Süper İyi Günler | Tiyatrokare

Türkiye hakları ajansımız tarafından sağlanan, Tiyatrokare’nin yeni oyunu “Süper İyi Günler” 5 Ocak’ta perdelerini Mecidiyeköy artısahne’de açıyor.

Asperger Sendromlu Christopher Boone’un sıradışı öyküsünü anlatan oyun, 7057’ye kadar tüm asal sayıları ve dünyanın tüm ülkelerinin başkentlerini ezbere bilen 16 yaşındaki bir gencin, insan ilişkilerinin gizemini çözmesindeki yolculuğunu anlatıyor.

Mark Haddon’un aynı isimli 2003 Whitbread Ödüllü romanı, dünyada milyonlarca kişi tarafından okunduktan sonra, Simon Stephens tarafından oyunlaştırıldı, New York Broadway ve Londra West End sahnelerinde çok ses getirdi, dünya çapında 3 milyon seyirciye ulaştı. Oyun, Tony ve Olivier gibi prestijli ödüllerde başta “En İyi Oyun” olmak üzere nice ödüle layık görüldü.

Nedim Saban’ın dilimize kazandırdığı ve yönettiği oyun Türk Tiyatrosu’na yenilik getirecek bir bakış açısıyla, oyunculuk, koreografi ve teknolojiyi harmanlayarak üç boyutlu animasyonlar eşliğinde özel bir dekor içerinde sahnelenecek. Başrollerde genç yetenek Emir Özden’in yanısıra; Ayça Erturan, Korel Cezayirli, Didem İnselel ve Celile Toyon var.

13 Aralık 2018