Suç 2 | Alfa Yayınları

Ferdinand von Schirach’ın “Suç 2” adlı kitabını, hakları ajansımız aracılığıyla sağlanarak  Alfa Yayınları tarafından yayımlandı. Kitabın çevirisi ajansımıza bağlı çevirmen Itır Arda’ya ait.

İnsanı altüst edip kendine hayran bırakan Suç adlı kitabının kazandığı başarının ardından ünlü yazar ve ceza avukatı Ferdinand von Schirach yeni bir dizi hikâyeyle okurlarının karşısında. Üflemeli çalgılar grubuna mensup dokuz adam bir genç kızın hayatını mahvettikten sonra hiçbir bedel ödemeden serbest bırakılıyor. Bir adam çocuk istismarıyla suçlanıyor. Uyuşturucu taciri adamın hikâyesi Quantin Tarantino’nun filmlerini aratmıyor. Ceza avukatı Schirach’ın mesleğinde karşılaştığı bu yeni davaları yazar Schirach edebi hikâyelere dönüştürüyor.

“Bu hikâyeleri okurken insan, Fitzgerald ya da Capote metinleri okurken yaşadığı türden bir haz yaşıyor; her şey yerli yerinde, sadelikle elde edilen şiirsel bir dil, okurken insanın kafasında –başka bir ifade bulamıyorum– büyüleyici bir film beliriyor.” – Benjamin von Stuckrad-Barre, Welt am Sonntag.

09 Haziran 2020