Biyografi

İlkokulu bitirdiği yıl, TRT Ankara Radyosu’nun açtığı sınavı kazanarak uzun yıllar Okul Radyosu, Çocuk Saati, Çocuk Bahçesi, Arkası Yarın ve Radyo Tiyatrosu programlarında görev aldıktan sonra, TRT Ankara Televizyonu Seslendirme Müdürlüğü’nün talebiyle seslendirme sanatçısı olarak çalışmaya başladı. Bu görevinin yanı sıra pek çok televizyon programında sunucu, metin yazarı ve oyuncu olarak yer aldı. ( 5 Dakika, Bizden Size, Türkülerin Öyküleri, Merhaba, Sait Faik Hikâyeleri, Gençliğin Dünyası, Kadın, 23 Nisan Barış Forumu ve Gala Programları, Gençlerle Türk Sanat Müziği, Sanat-Aktüalite, Yel Değirmeni.. )  Bu arada ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

1981 yılında TRT için film çevirileri yapmaya başladı ve günümüze dek sayısız sinema filmi, dizi film, belgesel ve çizgi film çevirdi. 7 Kardeşe 7 Gelin ve Kara Şimşek dizileriyle Yılın Çevirmeni ödülü aldı. Ankara Film Festivali’ne çevirileriyle katkıda bulundu. 

1986-1990 yılları arasında TRT Haber Dairesi tarafından hazırlanan 32.GÜN adlı haber programının ekibinde yapımcı, metin yazarı ve muhabir olarak çalıştı.

1990 yılında TRT Ankara Televizyonu Seslendirme Müdürlüğü’nde Seslendirme Yönetmenliği ve TRT Ankara Radyosu’nda yönetmenlik ve kurs eğitmenliği yapmaya başladı. British Council bursuyla gönderildiği BBC’de TV Yapımcılığı ve Yönetmenliği konularında eğitim gördü. 1999-2001 yılları arasında TİKAV (Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı) tarafından Bireysel Gelişim Projesi çerçevesinde düzenlenen, Doğu ve Güneydoğulu öğrencilere yönelik oryantasyon programında diksiyon eğitmeni olarak görev aldı. Televizyon ve Türkçe konusunda konferanslar verdi, televizyon sohbetlerine katıldı. Halen TRT ve özel kuruluşlar adına eğitmenlik,  metin yazarlığı, seslendirme sanatçılığı, sunuculuk, yönetmenlik ve çeviri faaliyetlerine devam etmektedir.
 

Yurt içi
kitaptiyatro

Bütün Yapıtları

Kitap Çevirileri:

  • Taklitçiler / The Mimic Men (V. S. Naipaul)

 

Oyun Çevirileri:

  • Acı (Ölüm Kitabı) / Misery (Stephen King / Simon Moore)
  • Moskova İstasyonları / Moscow - Petushki (Stephen Mulrine) 
  • Babalar ve Oğullar / Fathers and Sons) (Ivan Turgenyev - Brian Friel)