Sakat Göz | İthaki Yayınları

Brent Weeks’in Işıkyaratan Serisinin üçüncü kitabı “Sakat Göz” yayın hakları ajansımız tarafından sağlanarak Kerem Sanatel’in çevirisiyle İthaki Yayınları tarafından yayımlandı.

Eski tanrılar uyanıyordu.

Körelten Hançer’in hedefi olan Gavin Guile hiçbir rengi göremez olmuş, üstüne üstlük bir korsan gemisine köle düşmüştü. Renklerin çığrından çıkması an meselesiydi ve Kromerya mağlup olmanın eşiğindeydi. Kromerya bir yandan kayıp Prizma’sını arıyor, bir yandan da büyünün dengesini korumak için elinden geleni yapıyordu. Ancak bu felaketi önleyebilecek tek kişi belki de Gavin Guile’dı.

Öte yandan Renk Prensi işgaline hızla devam ediyordu. Yedi satraplıktan ikisini ele geçirmişti. Şimdi de Kan Ormanı’nın sınırına dayanmıştı. Çaresiz kalan Andross Guile, bu işgali durdurmak için iki torununu kullanmaya karar vermişti: Kip ve onun psikopat üvey kardeşi Zymun. Bu ikili, bir sonraki Prizma olmak için amansız bir çekişmeye girişecekti.

“Brent Weeks, okuru hikâyenin içine çeken ve bir daha da gözlerini kaçırmasına izin vermeyen bir üsluba sahip.” – Robin Hobb

“Brent Weeks’in bu kadar iyi olması canımı sıkıyor.” – Peter V. Brett

09 Mart 2022