Addams Ailesi

 

Addams Ailesi’nin büyük kızları, karanlıklar prensesi Wednesday aşık olmuştur ve evlilik teklifi almıştır. Wednesday bu büyük sırrı sadece babası Gomez’e söylemiştir çünkü annesi Morticia’nın düğünü engellemeye çalışacağını düşünür. Wednesday aşık olduğu Lucas ve ailesini şatolarında bir akşam yemeğine davet eder. Ailelerin anlaşması onun için çok önemlidir. Gomez bir yandan karısı Morticia’dan kızının evlilik kararını saklamaya çalışmakta bir yandan da Lucas ve ailesi ile iyi geçinmeye çalışmaktadır. Ancak Lucas ve ailesi sıradan bir aileyken Addams Ailesi  ise… Addams Ailesi’dir. Yemekte işler kontrolden çıkar ve birbirinden garip, karanlık ve komik olaylar gerçekleşir.

Çevirmenin notları :

Addams Ailesi, 1938 yılında Charles Addams tarafından yaratılmış bir çizgi roman. O günden bu güne sayısız kez çizgi film, animasyon ve film olarak seyirciler ile buluştu ve her zaman çok sevildi.

2010 yapımı olan Broadway müzikali; Tony, Drama Desk, Drama League ve Outer Critics Circle gibi saygın törenlerde pek çok adaylıklar ve ödüller kazandı. Başrollerinde Nathan Lane ve Bebe Neuwirth gibi Broadway’in en saygın oyuncularından ikisi yer almaktaydı. 8 Mart 2010 ile 31 Aralık 2011 arasında 722 temsil yapan oyun, döneminin en çok gişe yapan müzikallerinden biri oldu.

Müzikal 2012 yılından bu yana başta İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya olmak üzere dünyanın dört bir yanında oynanmış ve halen de oynanmaya devam etmektedir.

 

 

Yapıt Hakkında

Marshall Brickman & Rick Elice

Yazar : Marshall Brickman & Rick Elice

Beste/Müzik : Andrew Lippa

Taner Tunçay

Çevirmen : Taner Tunçay

Tür : Müzikal

Bölüm : 2 Perde

Oyuncu Bilgisi : 5 Erkek, 4 Kadın ve 1 Çocuk - Ensemble : 8-10

Yeni Yabancı Oyunlar / Türkçe Kategorisine Geri Dön