Başa Sar

 

Tek kişilik samimi bir kadın oyunu olan Replay, Londra’da yaşayan bir kadın olan W’nun yolculuğunu anlatır. Çocukluğuna dönerek, geçmişte yaşadığı acıları ve zihninde yer eden hassas anılarını hatırlayan W, ‘kurtuluşunu’ ağabeyinin hatırasıyla barışmakta bulur. Replay, mizahtan beslenen, yürekten, dürüst ve çocuksu bir oyun. Oyun boyunca W’nun çocukluğu ve yetişkinliği arasında yaptığı yolculuklara şahit olacaksınız.

 

Çevirmenin notları :

Yetişkin olmanın beraberinde getirdiği zorlukları keşfederken her şeye rağmen hala çocuksuluğumuzu kaybetmemeyi başarabilir miyiz? Yaşadığımız bir kayıp, yüreğimizi sızlatırken, aynı zamanda motivasyonumuz da olabilir. Her ne kadar acı verse de, kayıplarımızı kabullenip geçmişimizle barışmadan, yol almamız da pek mümkün değil… Wren’in kendini keşfetme
yolculuğunda insan kalbinin hassasiyetine, ne olursa olsun kaybolmayan mizaha, kabullenişe ve bir kadının kendine hakettiği kıymeti vermeyi öğrenişine tanık olacaksınız. Bu oyunu, yaşadığı kayıplara ve çektiği acılara rağmen çocuksu yanını hiç kaybetmemiş kadınlar için çevirdim.

 

 

 

Yapıt Hakkında

Nicola Wren

Yazar : Nicola Wren

Zeynep Anacan

Çevirmen : Zeynep Anacan

Tür : Dram

Bölüm : Tek perde (10 Sahne)

Oyuncu Bilgisi : 1 K

Yeni Yabancı Oyunlar / Türkçe Kategorisine Geri Dön