Peter Pan

J.M. Barrie’nin zamansız eseri Peter Pan’in müzikal uyarlaması olan oyun, Willis Hall tarafından sahneye adapte edilmiş, söz ve müziklere ise ödüllü ikili Stiles&Drewe imza atmışlardır. Peter Pan oyunla sadece Darling çocuklarını değil, tüm seyirciyi yıldızların ötesinde bir adaya, maceraların arka arkaya yaşandığı Hiçbiryer’e götürecektir.

Peter Pan’in efsanevi hikayesi, 100 yılı geçkin bir zamandır çocuklara keyifli anlar yaşatırken, bu aslına sadık yeni adaptasyon, sadece çocuklara değil tüm aileye hitap ediyor. Peter Pan, Darling çocukları ile birlikte tüm seyirciyi renkli karakterlerin (Kayıp çocuklar çetesi, Kaplan Zambağı ile savaşçıları ve Kaptan James Hook ile korsanların) yer aldığı bir macereya taşıyacak ve oyun, harika müzikleri, heyecan dolu maceraları ve uçuş figürleri ve danslarıyla her yaştan seyirciyi etkilemeyi başaracaktır.

Peter Pan müzikali, İngiltere ve Amerika başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde sahnelenmiş ve ayrıca çeşitli orkestralar tarafından da canlı olarak çalınmıştır.

 

 

Yapıt Hakkında

J.M. Barrie

Yazar : J.M. Barrie

Uyarlayan : Willis Hall

Beste/Müzik : George Stiles & Anthony Drewe

Çağman Pala

Çevirmen : Çağman Pala

Tür : Müzikal

Bölüm : İki Perde

Oyuncu Bilgisi : 10 E - 4 K + Koro

Yeni Yabancı Oyunlar / Türkçe Kategorisine Geri Dön