Unutmak

Tom ve Vivian’ın hikayesi. Aşkları, hayalleri ve birlikte kurdukları hayatları. İlk buluşmalarından son anlarına kadar; fakat bu sıralamayla değil.

Hayattaki birçok engeli birlikte göğüsleyen çiftin, içlerinden birinin Alzheeimer’a yakalanmasıyla aşklarını ayakta tutmak için zorlu bir sınav vermesi gerekmektedir.

Yazar Tristan Bernays, İngilizlerin son dönemdeki en başarılı genç yazarlarından biri. Oyunları Shakespeare’in Globe Tiyatrosu da dahil olmak üzere birçok önemli tiyatroda sahnelenmektedir. 2018 yılında premier yapan bu oyunu da kendisine ödüller ve adaylıklar kazandırmış ve Southwark Playhouse’da büyük bir başarı ile sahnelenmiştir.

Çevirmen Notu :

Oyun, Tom’un hayatına ve Viv ile olan aşklarına anılar vasıtası ile göz atmakta; ancak bu anılar kronolojik bir sırada değiller. Oyundaki; zaman ve mekan atlamaları seyirciyi de sürekli oyunun içinde tutacaktır.

Tom’u oynayan aktör, Tom’un hayatının çeşitli evrelerini canlandırırken, Viv’i oynayan aktör de aynı şekilde Viv’in hayatının farklı evrelerini ve aynı zamanda Tom’un hayatındaki diğer kadınları da canlandırıyor.

 

 

Sahnelendiği Tiyatrolar

Craft (2022-2023; 2023-2024)*

 

* Çağ Çalışkur’un çevirisiyle sahnelenmiştir.

 

Uygur Sanat Tiyatrosu (2021-2022)

 

 

 

Yapıt Hakkında

Tristan Bernays

Yazar : Tristan Bernays

Taner Tunçay

Çevirmen : Taner Tunçay

Tür : Dram/Komedi

Bölüm : Tek perde

Oyuncu Bilgisi : 1 E - 1 K

Oyun Arşivi Kategorisine Geri Dön