Hırsız veya Yatak Odasında Üç Kişi

 

Genel olarak bir hırsızlık olayı nasıl sonuçlanır? Klasik bir yolda polis çağırmak, hırsızı yakalamak, çalınan malların değeri ve zararı hesaplamak ya da çok daha kötü olaylarla yüz yüze kalmanın stresli bir süreç başlangıcı… Ama bu oyunun seyircileri kesinlikle bu tarz dertlerle uğraşmak zorunda kalmaz çünkü Radu Tuculescu’nun dünyasında olaylar çok farklı gelişiyor ve art arda gelen sürprizler tufanına dönüşüyor!

Koyu bir sohbet edilir ve ortaya gizli sırlar çıkarılıyor, özel yemekler sunulur ve özel tarifleri paylaşılıyor, bilgi alış verişi yapılıyor…. Hatta ve hatta yeni bir siyaset parti kurma planları tartışılmaya başlanıyor…

Geniş bir yelpazeden bakan oyun, yazarımızın usta ve mizah dolu kaleminden işlenen olaylar ve güncel konular, seyircileri her anında şaşırtır, düşündürür ve… elbette kahkaha dolu dakikalar yaşatmaya başarır. Yaşamın içinden geçen olaylar, insanların üzerine bıraktıkları izler kişiden kişiye ne kadar farklı olabileceğine ve başka başka yorumlara ve hayallere yol açabileceğinin somut bir örneği.

 

 

 

 

Yapıt Hakkında

Radu Țuculescu

Yazar : Radu Țuculescu

Ioana Tezçakın

Çevirmen : Ioana Tezçakın

Tür : Komedi

Bölüm : Tek perde

Oyuncu Bilgisi : 2 E – 1 K

Yeni Yabancı Oyunlar / Türkçe Kategorisine Geri Dön