Bu Sonu Mutlu Biten Hikayelerden Biri Değil

 

Hijyenik hayatını çamaşır suyuyla yıkamak isteyen bir genç adamın dünü ve bugünü.

İnternette tanıştığı bir kadın yüzünden bütün hayatı alt üst olan, çevresinden, okulundan uzaklaşmak zorunda kalan ve sonunda psikolojisi tamamen iflas eden sosyal medya kurbanı bir gencin duygularını -gerçekten- anlamaya hazır mısınız? Bu Sonu Mutlu Biten Hikâyelerden Biri Değil, tırnak içinde normal, sıradan ve birçoklarından iyi görünen bir hayatın ardındaki korkunç trajediyi gözler önüne sererken, sosyal medyanın güçlenmesiyle birlikte etki alanı giderek artan bilişim suçları, nefret söylemi ve yalnızlaşma gibi konular, oyunun ana eksenini oluşturuyor. Modern hayatlarımıza ve geleneksel korkularımıza bir de Z kuşağının gözünden bakmaya ne dersiniz?

” O kadar çok sey olmaya çalıştım ki… Mesela ben mutlu olmak istedim. Ben sadece sevilmek istedim. Ben sadece normal olmak istedim. Ben sadece sıradan olmak istedim. Beceremedim.”

 

Yazarın notları ;

2014 – 2015 sezonunda tiyatrOn tarafından sahnelendi. Oyuncu ve yazar olarak Halil İbrahim Irklı Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı adayı oldu. Ardından Artemis Yayınları’dan Türkiye’de bir ilk olarak tiyatrodan romana dönüştürüldü. Metin üslubu ve konu bakımından alternatif tiyatrolara daha uygun bir oyun.

 

 

 

 

 

 

Yazan : Halil ibrahim Irklı
Tür : Dram
Bölüm : Tek perde / 12 Bölüm
Oyuncu adedi:  2 Erkek – 2 Kadın

 

 

Yapıt Hakkında