Nefret Listesi | Yabancı Yayınları

Yabancı Yayınları, yazar haklarını ajansımız aracılığıyla sağlayarak Jennifer Brown’ın “Nefret Listesi” adlı romanını Başak Kıran’ın çevirisiyle yayımladı.

Valerie Leftman, erkek arkadaşı Nick’i çok iyi tanıdığını sanıyordu. Hayata karşı omuz omuza direniyor, kendilerine zorbalık yapanlardan birlikte nefret ediyorlardı. Hatta intikam almak istedikleri kişilerin adlarını yazdıkları bir liste bile hazırlamışlardı. Başta her şey Val için sadece bir şaka, öfkelerini boşaltmanın zararsız bir yoluydu. Ta ki beş ay önce Nick okulda ateş açana kadar.

Herkesten saklanarak geçirdiği yazın ardından son senesini tamamlamak için okula dönmek zorunda kalan Val’in yüzleşeceği çok şey vardı. Hâlâ sevdiği erkek arkadaşının anılarıyla baş etmek bile zorken, bir de ailesiyle, eski arkadaşlarıyla ve hayatını kurtardığı kızla olan paramparça ilişkileri yoluna koyması gerekiyordu.

Yaşanan trajedi pek çok hayatı geri dönüşü olmayacak şekilde değiştirmişti ve affedebilmek, özellikle de kendini, herkes için mümkün görünmüyordu.

Michigan Library Association Thumbs Up! Ödülü Kazananı (2010)
Gateway Readers Ödülü Kazananı (2012)
Lincoln Ödülü Adayı (2014)
Milwaukee County Teen Book Ödülü Adayı (2011)

08 Ekim 2022