Lettere dalla cupola blu del cielo | Acqui Storia Ödülü

Yazarımız Sebahat Söylemez’in İtalyanca yazdığı “Lettere dalla cupola blu del cielo (Mavi Gök Kubbeden Mektuplar) adlı eseri 55. Acqui Storia Ödülleri’nde tarihi roman bölümü jürisi tarafından oybirliği ile mansiyon ödülüne layık görülmüştür.

162 eserin yarıştığı Premio Acqui Storia-Acqui Tarih Ödülü’nün 55.sine editörler ve yazarlar olağanüstü bir katılım gösterdi. Premio Acqui Storia ödülüne katılan eserlerin zaman içinde süreklilik göstermesi ödülün sadece İtalya’da değil, Avrupa’daki popülaritesine, ciddiyetine ve otoritesine işaret etmektedir.

İtalya Başbakanı, Senato Başkanı, Büyük Millet Meclisi Başkanı, Kültür Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilen ödül İtalya’nın ve Avrupa’nın tarih alanındaki kitap ödülleri arasındaki en önemlisidir.

Acqui Storia Ödülü geleneksel olarak, etkinliğin temel partnerleri olan Piemonte Bölgesi, Amag Grubu, Ulusal Vergi Enstitüsü, CTE Spa, BRC Endüstriyel Otomasyon, Collino, Benzi Grubu, Torino Tasarruf Bankası Vakfı ve Alessandria Tasarruf Bankası Vakfı katılımı ile Acqui Terme Belediyesi tarafından düzenlenmektedir.

10 Ağustos 2022