Kâbus Perisi | Artemis Yayınları

Artemis Yayınları, haklarını ajansımız aracılığıyla sağladığı, Laini Taylor’ın “Kâbus Perisi” adlı romanını Uğur Mehter’in çevirisiyle yayımladı

Çoğu seçim kendiliğinden yapılırdı. Ve çoğu kader, karar veremeyenlerin kararıyla gerçekleşirdi…

Sarai, altı yaşından beri kâbuslarla yaşıyor, onlarla nefes alıp veriyordu. artık bütün korkuları tanıdığına, hiçbir şeyin onu şaşırtamayacağına inanıyordu. ama çok yanılıyordu.

Büyük trajedinin sonunda artık Lazlo da Sarai da eskiden oldukları kişiler değiller. Lazlo bir tanrı, Sarai ise hayalet. Hıçkırık’tan intikam almaya yeminli Minya, onları karanlık amaçları için esir tutarken yeni kimliklerinin sınırları ikisini de zorluyor. Lazlo imkânsız bir seçimle karşı karşıya. Sevdiği kadını mı kurtaracak, yoksa onun dışındaki herkesi mi? Sarai ise kendisini hiç olmadığı kadar çaresiz hissediyor. Fakat gerçekten öyle mi? Bazen gerçek gücümüzü keşfedebilmek için en zor durumlarla karşılaşmamız gerekir. Sarai bir Kâbus Perisi ve neler yapabileceğini daha kendisi bile bilmiyor. İnsanlar ve tanrıtohumları kozlarını paylaşmaya hazırlanırken yeni bir düşman bütün kırılgan umutları paramparça ediyor ve Mesarthim sırları gün yüzüne çıkıyor. Tanrılar nereden ve neden geldi? Hisardaki doğumhanede doğan binlerce çocuğa ne oldu? Ve en önemlisi, unutulmuş kapılar açılıp yeni dünyalar ortaya çıktığında kahramanlar canavarları her zaman öldürmeli mi yoksa onları kurtarmak da mümkün mü?

New York Times çoksatarı Hayalci’nin devam romanında aşk, nefret, intikam, bağışlama, yıkım ve kurtuluş muhteşem bir hikâyede buluşuyor. Elinizden bırakamayacağınız büyüleyici bir masal dünyası sizi çağırıyor.

20 Mart 2020