İyi Yaşama Sanatı & Dijital Yaşamla Başa Çıkma Sanatı | Pegasus Yayınları

Pegasus Yayınları, yazar haklarını ajansımız aracılığıyla sağlayarak Rolf Dobelli’nin “İyi Yaşama Sanatı : Mutluluğa Giden Şaşkınlık Verici 52 Yol” ve “Dijital Yaşamla Başa Çıkma Sanatı: Haberlerden Uzak Durmanın Ve Bilgi Akışına Hakim Olmanın Yolları” adlı kitaplarını Anıl Alacaoğlu’nun çevirisiyle yayımladı.

İyi Yaşama Sanatı

Mutluluğa Giden Şaşkınlık Verici 52 Yol

İyi Bir Yaşama Çıkan Bir Yol mu Arıyorsunuz?
Bu Kitapta 52 Tane Bulacaksınız!

Antik çağlardan beri insanlar iyi bir yaşama sahip olmanın önemini sorgularlar. Nasıl yaşamalıyım? İyi bir yaşam için ne gereklidir? Kaderin benim yaşamımdaki rolü nedir? Paranın yaşamımdaki yeri nedir? Mutluluğu amaçlamak mı, yoksa mutsuzluktan kaçınmak mı daha iyidir?

Bu sorular tekrar tekrar ortaya atılır fakat cevaplar daima hayal kırıklığı yaratır. Peki neden? Çünkü biz cevap olarak tek bir prensip, tek bir öğreti ararız. Ancak bizi mutluluğa ulaştıracak böyle bir altın kural yoktur. Dünya bizim onu tek bir görüş ya da birkaç ilke aracılığıyla anlayabileceğimizden çok daha karmaşıktır. Dünyayı anlamlandırabilmek ve yeni bakış açıları kazanabilmek için düşünme yöntemlerinden oluşan araç gereçlere ihtiyacımız vardır. Rolf Dobelli işte bu araç gereçlerin en iyi 52 tanesini kitabında okurlarıyla paylaşıyor.

İyi Yaşama Sanatı’nda iş ve özel hayatınızda daha akıllıca düşünmenin, daha iyi kararlar vermenin 52 zihinsel kestirme yolunu bulacaksınız. Bu yollar size iyi bir yaşam garantisi vermeyebilir ancak yaşamınızın dümenini “iyi” yöne doğru kırmanız için size bir şans verecektir (ve hepimizin istediği de aslında budur).

Dijital Yaşamla Başa Çıkma Sanatı

Haberlerden uzak durmanın ve bilgi akışına hâkim olmanın yolları

Hayatınızla ilgili daha doğru kararlar almak ister misiniz? O halde telefonunuzdaki haber uygulamalarını silin ve televizyonunuzdan kurtulun!

Her zaman, her şeyden haberdar olmamıza karşın bilgi birikimimiz çok azdır. Bu, sürekli olarak “haber tüketmemizden” kaynaklanır. Haberlerde ise genelde önemsiz olaylara ait tadımlık haber yazıları, gösterişli fotoğraflar, heyecan verici “gerçekler” yer alır.

Aslında haberler bizim için zararlıdır: Ruhumuzda yaralar açar, gerçekten önemli şeylere dair bakışımızı çarpıtır, irademizi zayıflatırlar ve bizi depresifleştirirler.

Çoksatan yazar Rolf Dobelli uzun yıllardır tek kelime haber okumadan yaşıyor ve bunun özgürleştirici etkisini ilk ağızdan bu kitabında ele alıyor. Siz de onun yaptığını yapın: Haberlerle olan ilişkinizi kökten kesin. Radikal bir şekilde yapın bunu. Böylece doğru düşünecek, değerli görüşlere sahip olacak ve kaosun hüküm sürmediği stressiz bir dijital yaşama sanatının inceliklerini keşfedeceksiniz. Hem iş hayatınızda hem de özel hayatınızda daha iyi kararlar aldığınızı göreceksiniz. Bu sayede sizi rahatlatan ve mutlu eden şeyler için aniden daha fazla zamanınız olduğunu fark edeceksiniz.

“Bu, şimdiye kadar yazdığım en kişisel kitap. Tam bir haber bağımlısıydım ama yıllardır hiçbir haberi okumadan yaşıyorum ve bu özgürlüğün etkilerini hem hisseden hem yaşayan biri olarak ilk ağızdan bunları anlatmak istedim: daha yüksek bir yaşam kalitesi, daha net düşünceler, anlam dolu görüşler ve çok fazla zaman. Haber okumayı bırakın! Hayatınızın her alanında daha iyi kararlar alacaksınız. Ve en önemlisi de kayda değer hiçbir şeyi kaçırmayacaksınız!”  – Rolf Dobelli

23 Haziran 2022