Biyografi

1972 Yılında Kars’ın Kağızman İlçesinde doğmuştur, ilköğrenimini Adnan Ötügen ilkokulunda orta öğrenimini Yeşilbağ İlköğretim Okulunda tamamlamıştır. Liseyi Zeytinburnu Anadolu ve Ticaret Meslek Lisesinde okumuştur. Lise bittikten sonra Üniversite sınavında Bursa Uludağ üniversitesini kazanmış fakat o yıllarda abisinin askerde olması ve babasının işlerinin bozuk olmasından dolayı devam etmemiştir. Boş zamanlarını değerlendirmek için birkaç arkadaşı ile toplanarak arka kapı adında bir dergi çıkartmaya başlamıştır.

 

Bakırköy Sanat Merkezindeki birkaç amatör tiyatro oyuncusu arkadaşları ile “Çekirdek Tiyatro” adında bir tiyatro grubu kurarak bir bodrum katı kiralayıp çocuklara tiyatro yapmaya başlamıştır. Yılmaz Gruda’dan iki yıl tiyatro eğitimi alıp Bahçelievler Belediye Tiyatrosunda ve Avcılar Belediye Tiyatrosunda çalışmıştır. İzmit’e Işıl Kasapoğlu’nun kurduğu Tiyatro Okulu seçmelerine katılmış ve ilk yirmiye girerek okuyamaya hak kazanmıştır iki yıllık eğitimin sonunda İstanbul’a tekrar geri dönmüş ve dizilerde oynamaya ve okullarda tiyatro gösterilerine başlamıştır. Bu arada eğitimine tekrar devam edip Anadolu üniversitesi işletme fakültesini bitirmiştir.

Bakırköy’de üç katlı bir yer tutarak ilk iki katını “Tiyatro Kafe “ ve bodrum katını da organizasyon ve tiyatro gösterileri firması olarak kurup işlerine başlamıştır. Kafe işinin iyi gitmemesi üzerine kafeyi devredip organizasyon ve gösteri firmasını Bakırköy’de başka bir adrese taşımış ve geliştirmiştir. Düğün, Davet, Açılış, Fuar, Konser, Tanıtım gibi birçok organizasyona imza atmıştır. Tüm bunları yaparken yazmaktan ve tiyatrodan bir türlü kendini alamamış ve birçok tiyatro oyununda oynamış ve hem yetişkin hem de çocuk oyunları yazmıştır.

Organizasyon işleri ile uğraşırken İstanbul Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamlamış ve Beykent Üniversitesinde doktoraya başlamıştır. 2011 Yılında yedi organizasyon firması sahibi arkadaşı ile birlikte OFİDER ( Organizasyon Firmaları Derneğini) kurmuş ve ilk Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Halen Eğlence Organizasyon Firmasının Genel Müdürlüğünü, Organizasyon Firmaları Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Avcılar Belediyesinde Tiyatro Oyunu çalışmalarını sürdürmektedir. 2017 Yılında ilk kitabı “Çocuk Oyunları 1” basılmıştır. Evli ve beş çocuk babasıdır.

Yurt içi
tiyatro
Yurt dışı
tiyatro
Yapıtlarının İşlemeleriyle İlgili Temsil Alanlarımız
kitapsinemaDiğer

Bütün Yapıtları

Oyunları :