Ebedi Barış | D.A. Project / Kats Sahne

İspanyol oyun yazarı Juan Mayorga’nın Immanuel Kant’ın kaleme aldığı Ebedi Barış metninden yola çıkarak aynı isimle kaleme aldığı oyunu D.A. Project prodüksiyonuyla Kats Sahne’de. Furkan Kalabalık, Kaan Sevi, İsmet Ege Tonbul, Orhan Öztokat ve Deniz Atam’ın rol aldığı oyunu Özge Yüksel İspanyolca aslından dilimize çevirirken, yönetmenliğini Deniz Atam üstleniyor,

Üç köpek uykudan uyandıklarında nerede oldukları anlaşılmasın diye önceden ilaçla uyutulduklarını fark ederler. Terörle mücadele eden K7 grubuna katılmak isteyen yüz köpek arasında yapılan bir elemeden sonra bu üç köpek seçilmiş ve ikinci bir yarışa girmek için neresi olduğunu bilmedikleri bu yere getirilmişlerdir.

John-John azılı bir kırma köpektir ve terörle mücadele eğitimi veren özel bir okulda yetiştirilmiştir. Tüm ailesi terörle mücadelede görev alan John-John!un tek arzusu sı- navı kazanıp K7!ye katılmak ve Beyaz tasmanın sahibi olmaktır.
Odin, zeki bir sokak köpeğidir ve bir Rottweiler!dır, olağanüstü koku alma becerisi ile bilinir. Sıcak bir yer ve daha iyi yemekler için K7!ye katılmak istemektedir.

Enmanuel bir Alman Çobanıdır ve diğerlerinden farklıdır. Vahşi değildir ve iyi koku alamaz. Ama oldukça zekidir, K7!ye katılmayı istemesinin özel bir sebebi vardır.

Köpekler Cassius ve İnsan tarafından test edilirler. Cassius bir K7 gazisidir ve yaşlı bir Labradordur. K7 için yalnızca bir aday seçilecektir ve başarılı olan adaya K7!nin beyaz tasması hediye edilecektir.

Oyun 15 ve 24 Aralık’ta Kats Sahne’de izlenebilir.

10 Aralık 2021