Dr. Özgür Bolat ONK Ajans'ta

Eğitim Bilimci, yazar ve akademisyen Dr. Özgür Bolat’ın kitaplarının telif hakkı yönetimini ajansımızın üstlenmiş olduğunu duyurmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Dr. Özgür Bolat, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Fulbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye dönüşünde Boğaziçi Üniversitesi’nde iki yıl öğretim görevliliği yaptı. Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden aldı. 2007-2008 yılını MIT Sloan School of Management’ta liderlik alanında doktora dersleri alarak ve araştırma yaparak geçirdi.

2007 yılında Yeni Zelanda’da yapılan uluslararası bir konferansta ‘En İyi Genç Araştırmacı’ ödülünü aldı.

Özgür Bolat, şu anda kurmuş olduğu Anne Baba Okulunda ve ÖğretmeM Akademisinde eğitimler vermektedir. Aynı zamanda Parentwiser mobil uygulaması ile de ülkemize Kişiye Özgü Çocuk Yetiştirme Rehberini kazandırmıştır. Geliştirmiş olduğu Yetenek Yönetimi Envanteri ile kişilerin kişisel eğilimlerini keşfetmektedir. Envanteri bugüne kadar 25.000 kişi doldurmuştur. Aynı zamanda Dove Özgüven Projesini, Google Dijital Ebeveynlik Projesini, Youtube Kids Projesini, Banvit Akıllı Çocuk Sofrası Projesini ve Hepsiburada Mutlu Aile Akademisi Projesini yürütmektedir. Beni Ödülle Cezalandırma ve Sorularla Büyüyoruz adlı iki kitabı bulunmaktadır. Özgür Bolat, Tema Vakfında mütevelli üyesi, Türk Eğitim Vakfı’nda ve HelpZone Derneğinde yönetim kurulu üyesidir.

Dr. Özgür Bolat’ın Doğan Kitap tarafından yayımlanan “Beni Ödülle Cezalandırma” ve “Sorularla Büyüyoruz” adlı iki kitabı bulunmaktadır.

31 Mart 2022