Biyografi

1980’de İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı’nda ve Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera ve Bale’de eğitimler aldı. Sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi Muhasebe bölümünü bitirdi. Daha sonraki yıllarda işletme lisansını tamamladı.

 

Profesyonel tiyatro hayatına Turgut Özakman’ın “Fehim Paşa Konağı” adlı oyununda sahneye çıkarak başlamıştır. Muhasebe okurken birçok tiyatro kulübünde eğitmenlik yapmış, bu yıllarda Haldun Dormen’in büyük desteğini görmüş ve 2005’de Sahne Tozu Tiyatrosu’nun ilk temellerini atarak 2009’da tiyatrosuna resmiyet kazandırmıştır.

Tiyatro alanında İzmir’de birçok ilkin gerçekleşmesine önayak olmuştur. Haldun Dormen’in 1954’te Türk tiyatrosuna kazandırdığı “Cep Tiyatrosu”nu Çağlar İşgören’e önermesiyle İzmir’in ilk cep tiyatrosu “Sahne Tozu Cep Tiyatrosu” adıyla açılmıştır. 2010’da “Yıl 2033” adlı oyunu 300 kişilik oyuncu kadrosuyla sahneye koyarak Türkiye’nin en geniş oyuncu kadrolu tiyatro oyununu gösterime sunmuştur. 2009 yılından bu yana “Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri”ni organize etmektedir.
Yıl 2033, Macun Köy ve Limandaki Aşk oyunlarını yazmıştır. Bunun yanı sıra Eroin, Gardiyan ve Ziya adlı kısa oyunları ve 85 tane şiiri bulunmaktadır. Bu şiirlerinin bir kısmını “Firkat-ı Sine” adlı albümde toplamıştır. Efe adlı uzun metraj bir film senaryosu vardır.

Ayrıca Töre, Yıl 2033, Bir Şehnaz Oyun, Fehim Paşa Konağı, Tanrı, Cimri, Bahar Noktası, Şeytansı Nağmeler, Yedi Kocalı Hürmüz, Gardiyan, Resimli Osmanlı Tarihi, Kukla, Ziya, Macun Köy, Troilos ve Cressida (Truva), Seni Çok Seviyorum, Komik Para, Başroldeki Kadınlar, Canım Benim, 8 Kadın, Uçurtmanın Kuyruğu, Kamp 17 ve Limandaki Aşk oyunlarını yönetmiştir. Pierre Pathelin, Papaz Kaçtı, Kaç Baba Kaç ve Oyun Karıştı adlı oyunları da hocası Haldun Dormen ile birlikte yöneterek sahneye koymuştur.

Yurt içi
tiyatro
Yurt dışı
tiyatro
Yapıtlarının İşlemeleriyle İlgili Temsil Alanlarımız
kitapsinemaDiğer

Bütün Yapıtları

Oyunları  :