Annie | Mozart Akademi

Ülkemizde çoksesli müzik ile opera, bale ve müzikal gibi sahne eserlerinin zor ve ulaşılmaz sanatlar olmaktan çıkarılarak, bu alanlara çocuklar başta olmak üzere çok sayıda insanımızın sevgi ve merakını kazandırmak, toplumumuzun bu sanatlara talebini arttırmak ve bu sanatları toplumun tüm kesimlerinin yararına sunmak amacıyla projeler gerçekleştiren Mozart Akademi Türkiye hakları ajansımız tarafından temsil edilen bir Broadway müzikalini, Annie’yi Türkiye’ye getiriyor.

Thomas Meehan tarafından yazılan, besteciliğini Charles Strouse’un yaptığı, şarkı sözlerini Martin Charnin’in yazdığı Annie müzikalinin genel sanat yönetmenliğini İlhan Cinpir yapıyor. Eseri Serdar Saatman sahneye koyuyor.

Mozart Akademi müzikalde Annie rolünü üstlenecek çocuk oyuncuyu ve diğer çocuk rolleri belirlemek amacıyla 2017 yılında geniş kapsamlı bir seçme düzenledi ve seçilen çocuklar koro, dans ve sahne eğitimi görüyorlar.

Müzikal 21 Nisan 2018’de İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde prömiyer yapacak. Bu sezon yapılacak temsillerin ardından eser 2018-2019 sezonunda da sahnelenmeye devam edilecek. Annie Müzikali’nin İzmir dışında da sahnelenmesi planlanıyor.

16 Şubat 2018