21 | Pegasus Yayınları

Pegasus Yayınları, Wulf Dorn’un “21” adlı romanını yazar haklarını ajansımız aracılığıyla sağlayarak Anıl Alacaoğlu’nun çevirisiyle yayımladı.

On altı yaşındaki Nikka hastane odasında gözlerini açtığında olanlara inanamaz. Daha az önce en yakın arkadaşı Zoe’yle bir partide eğlenirken, birden saldırıya uğradığı ve yirmi bir dakika boyunca ölü kaldığı gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalır. Üstelik arkadaşı Zoe’yi partiden beri gören olmamıştır ve polisin arama çabaları sonuçsuz kalmıştır.

Nikka ise hayatta olmadığı yirmi bir dakika boyunca karanlık bir tünelde, zayıf bir ışığa doğru ilerlemiştir ve ışığın yakınında kendisine korku dolu gözlerle bakan Zoe’yi gördüğünden emindir. Herkes bunun bir halüsinasyon olduğunu düşünse de en yakın arkadaşının, yardımına ihtiyacı olduğuna inanan Nikka onu geri getirmek için her şeyi göze almaya hazırdır. Üstelik kısa süre sonra öte taraftan tek başına dönmediğini, yanında tekinsiz bir ruhu da getirdiğini fark edecektir.

2020 Glauser Ödülü

“Wulf Dorn, okuyucusunu heyecanlandırmayı diğer yazarlardan çok daha iyi biliyor. Son sayfasına kadar nefes kesici bir roman.” – Literaturmarkt

“Temposu baş döndürüyor.” – Westfalen-Blatt

10 Kasım 2023