1491 & 1493 | Tarih & Kuram Yayınevi

Tarih & Kuram Yayınevi, Türkiye’de telif hakları ajansımız tarafından yönetilen Charles C. Mann’ın “1491: Kolomb’dan Önce Amerika: Amerikan Yerlilerinin Gizlenen Uygarlığı” ve ” 1493: Kolomb’dan Sonra Amerika: Amerikan Yerlilerinin Yok Edilen Uygarlığı” adlı kitaplarını Cevdet Çiner ve Kadriye Göksel’in çevirileriyle yayımladı.

1491: Kolomb’dan Önce Amerika: Amerikan Yerlilerinin Gizlenen Uygarlığı :

Charles C. Mann, ABD’de olay yaratan bu kitabında Kolomb öncesi Amerika hakkında gizlenenleri ortaya çıkarıyor. Genetikten mimariye, astronomiden tarıma, mühendislikten tıbba Amerikan Yerlilerinin ne kadar büyük bir uygarlık yarattığını göreceksiniz. Bu kitap tarihi yeniden yazıyor.

2006 Amerikan Ulusal Akademi Ödülü

“Muhteşem… Amerika’da Kolomb öncesi hayata dair kapsamlı bir çalışma.” – New York Times Book Review

1493: Kolomb’dan Sonra Amerika: Amerikan Yerlilerinin Yok Edilen Uygarlığı

ABD’de olay yaratan “1491” kitabının yazarı Charles C. Mann, bu yeni kitabında Kolomb sonrası “Yeni Dünya”yı inceliyor. Kolomb’dan sonra sömürgeciliğin Amerikan yerlilerini nasıl katlettiğini, bir uygarlığın ve doğal zenginliklerin nasıl yok edildiğini ve bir kıtanın nasıl talan edildiğini hayretler içinde okuyacaksınız..

“Etkileyici… Heyecan verici… Dünyamızın bugünkü haline nasıl geldiğinin ikna edici bir anlatımı…” – New York Times Book Review

28 Ağustos 2019