Biyografi

1981 yılında İzmir’de doğdu. 2000 yılında eğitim amacıyla İstanbul’a yerleşti. İstanbul Üniversitesi SBMYO Radyo ve TV Teknolojisi Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu. 2011 yılında ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema-TV Bölümü’nü bitirdi. Öğrencilik yıllarında on iki tane kısa film çekti. Bu filmlerle, çeşitli festival ve yarışmalarda birçok ödül kazandı.

 

2006 yılında “2 Süper Film Birden” in senaryosunu yazdı. Bu film, yurt içinde ve yurt dışında birçok festivalde yarıştı. 2008 yılında “Aşk Tutulması” isimli romantik komedi filmini yazdı. Aynı zamanda yardımcı yönetmenliğini üstlendi. 2009 yılında “Aşk Geliyorum Demez” isimli filmi yazdı. Bu filmin de yardımcı yönetmenliğini yaptı. 2010 yılında ise “Çakallarla Dans” isimli serinin ilk filmini yazdı.

Plato MYO Sinema-TV Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak “Senaryo Yazımı Dersleri” verdi. TİMS Productions’da “Senaryo Doktorluğu” görevini üstlendi. Yapımı Boyut Film tarafından gerçekleştirilen “Benim İçin Üzülme” isimli televizyon dizisinin 32 Bölüm boyunca senaristliğini yaptı. 2014 yılında yapımını TAFF Pictures’ın üstlendiği “Güvercin Uçuverdi” isimli sinema filmini yazdı ve yönetti. 2017 yılında “İyi ki Varsın” isimli sinema filmi öyküsü, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan “Senaryo Yazım Desteği” kazandı.

Yurt içi
kitapsinema
Yurt dışı
kitapsinema
Yapıtlarının İşlemeleriyle İlgili Temsil Alanlarımız
kitaptiyatrosinemaDiğer

Bütün Yapıtları

Romanları :

 

Öyküler:

 

Senaryoları :

  • 2 Süper Film Birden (2006) – Erol Adilçe ve Murat Şeker ile birlikte
  • Aşk Tutulması (2008) – Murat Şeker ile birlikte
  • Aşk Geliyorum Demez (2009) – Murat Şeker ve Ali Tanrıverdi ile birlikte
  • Çakallarla Dans (2010) – Murat Şeker ve Ali Tanrıverdi ile birlikte
  • Benim İçin Üzülme TV Dizisi (2015) – 32 Bölüm Onur Kocal ile birlikte
  • Güvercin Uçuverdi (2015) – Onur Kocal ile birlikte