Sebastian Fitzek 6 Roman | Pegasus Yayınları

Sebastian Fitzek’in gerilim türünde altı romanı hakları ajansımız aracılığıyla sağlanarak Pegasus Yayınları tarafından yayımlandı.

PSİKOZ
Çeviri : Anıl Alacaoğlu

Altı yaşındaki küçük Max Berkhoff bir yıldır kayıptır. Başına ne geldiğini ise sadece onu kaçıran kişi biliyordur. Adam bir psikiyatri kliniğindedir ve konuşmayı reddediyordur. Max’ın babasının, oğlunun akıbetini öğrenmek için başvurabileceği tek bir yol vardır: Kendini de bir mahkûm olarak psikiyatri hastanesine sokmak.

ÇOCUK
Çeviri : Gülderen Pamir

Robert Stern eski sevgilisinden gelen tuhaf bir buluşma isteğini kabul ettiğinde aslında ölümle randevulaştığının farkında değildir. Onu bekleyenin 1,43 boyunda, spor ayakkabı giyen ve boş bir endüstriyel alanda hayatına gülümseyerek giren biri olacağı ise aklının ucundan bile geçmemiştir. Savunma avukatı bu gizemli ve terk edilmiş alanda yeni müşterisiyle tanışınca şaşkına döner: On yaşındaki Simon ölümcül evreye ulaşmış bir kanser hastasıdır ve önceki hayatında çok sayıda cinayet işlediğini iddia etmektedir. Ama Stern’in şaşkınlığı, Simon’un tarif ettiği bodrum katında bir insan iskeleti ile baltayla yarılmış bir kafatası bulduğunda dehşete dönüşür. Oysaki bu daha başlangıçtır. Simon önceki hayatında öldürdüğü diğer insanların cesetlerinin yerini de Stern’e söyleyecek ve geçmişten gelen bu gizemli cinayetler ikisinin de hayatını tehdit edecektir.

GÖZ AVCISI
Çeviri : Fulya Aydınoğulları

Dr. Suker dünyanın en iyi göz cerrahlarından biridir… aynı zamanda da bir psikopat. Gün boyunca insan gözü üzerinde en komplike ameliyatlarla uğraşmaktadır. Gece ise başka hastaları vardır: işledikleri günahları görmeleri için gözlerini açmak uğruna göz kapaklarını kestiği kadınlar… Kurbanları elinden canlı kurtulmayı başarsalar da çok geçmeden kendilerini öldürmeye çalışıyor ya da akıl hastanesine yatmak zorunda kalıyorlardır.
Ellerinde kanıt bulunmadığı ve kurbanları konuşacak durumda olmadığı için çaresiz kalan polisin Alina Gregoriev’e başvurmaktan başka çaresi kalmamıştır. Daha önce Göz Koleksiyoncusu davasında medyumluk yetenekleriyle polise yardım eden kör bir fizyoterapist olan Alina’dan, Suker’nın yeni “hastası”nın kimliğini bulması istenmektedir. Alina pek istekli olmasa da sonunda yardımı kabul eder ve bu andan itibaren kendini bir hezeyan ve şiddet sarmalının tam ortasında bulur…

JOSHUA PROJESİ
Çeviri : Anıl Alacaoğlu

Max Rhode’nin tanımadığı birinden aldığı bir telefon üzerine hastaneye gitmesinin ve bunun hemen sonrasında da kızıyla başlarına garip bir olay gelmesinin üzerinden iki ay geçmiştir. Her ne kadar normal hayatlarına devam etmeye çabalasalar da hastanedeki kimliği belirsiz ve vücudunun neredeyse tamamı yanmış adamın sözleri Max’ın aklından hiç çıkmaz: Joshua seni seçti. Herhangi bir suç işlememelisin! Bir suçlu olan ağabeyinin aksine hep dürüst bir yaşam sürmüş olan Max, bu uyarıyı saçma bulur. Fakat bu uyarının gerçekleşmeye mahkûm bir kehanet olduğunu geç de olsa öğrenecektir.

UÇUŞ KORKUSU 7A
Çeviri : Fulya Aydınoğulları

Deneyimli ve başarılı bir psikiyatrist olan Mats Krüger eğer yıllardır görüşmediği kızıyla yeniden bir bağ kurmak istiyorsa uçuş korkusunu yenmek zorundadır. Mats eşinin yıllar önceki vefatından sonra Arjantin’e gitmiş ve bir daha kızıyla hiç görüşmemiştir. Şimdi ise doğum yapmak üzere olan kızı Nele’ye yardımcı olmaya Berlin’e gitmek için on üç saatlik bir uçak yolculuğuna katlanması gerekmektedir. Uçuş korkusunu yenmek için hazırlanan bir seminere katıldıktan sonra Mats bu uzun uçuşu atlatmak için gereken şeylere sahip olduğunu sanmaktadır ama uçağa bindikten kısa bir süre sonra korkudan dehşete düşmesine sebep olacak şeyin ne türbülans, ne irtifa kaybı, ne de bir arıza olduğunu anlayacaktır. Onu korkutan, hatta ölümle burun buruna getiren şey, zamanında toplu cinayet işlemekten kurtardığı bir hastasını uçakta görmektir. Telefonda tanımadığı bir ses, kızının ve torununun yaşamasını istiyorsa bu eski hastasını uçağı düşürmeye ve kendisi dâhil altı yüz yolcuyu ölüme götürmeye ikna etmesi gerektiğini söylediğinde ise Mats korkması gereken asıl şeyin uçak değil insanlar olduğunu anlayacaktır.

AMOK OYUNU
Çeviri : Yasemin Dindaş

Bugün onun hayattaki son günü olacaktı. Kriminal psikolog Ira Samin kendini nasıl öldüreceğini son detayına kadar tasarlamıştı çünkü kızının kaybının üstesinden gelemiyordu. Ancak Berlin’in en ünlü radyo istasyonlarından birinde canice bir rehin alma olayı patlak verince bu planını askıya almak zorunda kaldı. Bir psikopat radyo üzerinden tüm Alman halkıyla dehşet verici bir oyun oynuyordu: Canlı yayında rastgele aradığı bir numara, istediği parolayla cevap vermediği takdirde masum rehinelerinden birini öldürecekti. Adamın istediği şey imkânsız gibiydi: Polisin öldüğünü söylediği nişanlısının stüdyoya getirilmesini istiyordu. Ira’nın elinden ise kaybedeceği kesin olan bir müzakere sürecine girmekten başka bir şey gelmiyordu…

09 Kasım 2023