Seçim Savaşı

Politika zor zenaat. Seçmenin isteklerini bileceksin, diğer partileri aşacaksın ve seçileceksin. Ama ondan da önce kendi partin içinde başarılı olacaksın! Bu alanda zirveye yeltenmek, çileli ve zahmetli bir yolu göze almaktır. Üstelik sana çelme takacak pek çok gizli rakibin vardır. Seni destekleyip koruyan kim, rakibin kim bilmen gerek. Kime güvenebilirsin, kime güvenmemelisin? Gerçekten deneyim sahibi olanlar kimler, blöften öteye geçemeyenler kimler? Hem sonra her şeyi danıştıkları eşleri olmadan politikacılar neye benzerdi? Ayrıca eşlerden hangisi hangisinin avucundadır?

Bütün bu soruların yanında bazen politik içerikler bile neredeyse ikinci sırada yer alır. Ayrıca hangi konunun, hangi süreçte, hangi koçbaşı ile gündeme getirileceği bile. ‘Koşulsuz vatandaş maaşı’ gibi önemli bir konu örneğin. Seçmen böyle bir atılım için hazırlıklı mıdır, yoksa bu, toplumu sarsacak bir tehlike midir?

Genç Alman yazar Sebastian Seidel’in ‘Seçim Savaşı’nda, genç, orta yaşlı ve yaşlı üç politikacı, kariyerlerini en yüksek noktaya taşıma ihtimaliyle yüz yüzedir. Eşleri de her zamanki gibi destekleri. Komedinin hızlı kulvarında gelişen olaylar beklenmedik bir sona ulaşır.

Üç erkek oyuncunun karşısında, her üç politikacının eşini tek bir kadın oyuncunun oynaması da, oyuna ayrı bir çekicilik katıyor.

 

Yazar : Sebastian Seidel
Çevirmen :  Yücel Erten
Tür : Komedi
Oyuncu adedi: 3 erkek – 1 kadın

 

 

 

 

 

Sahnelendiği Tiyatrolar

Tiyatro Dan, İstanbul  (2022-2023 ve 2023-2024)

 

 

 

Yapıt Hakkında

Tür : Komedi

Oyuncu Bilgisi : 3 erkek - 1 kadın

Yazar : Sebastian Seidel

Çevirmen : Yücel Erten

Oyun Arşivi Kategorisine Geri Dön
Loading...