Bir Fincan Aşk

birfincanask1İki genç kadın hayatlarının en zor dönemecinden geçip, mesleklerinde kariyer yapmak üzere İstanbul’a gelirler. Kiraladıkları eski konağın gizemli odasındaki yaşanmışlıklar ve komşuları Aysel teyzelerinin baktığı kahve falları ile başlayan yeni hayatlarında beklenmedik olaylar ardı ardına yaşanmaya başlar. Berfin ve Aysu çok iyi iki dosttur.

Tesadüflerin aşka hizmet ettiğini düşünen gizemli genç adam, yorgun kalbine söz geçiremez ve yeniden aşık olur. Sinan eski evine döndüğünde bir fincanın içine sıkışmış hikayenin hayatına yansımasına engel olamaz.
Yaşananların bir sebebi olmalıdır. Aşka inancını yitirmiş Aysu, hiç aşık olmamış Berfin ve yaralı bir adam olan Sinan kendilerini sanki önceden bilinen bir senaryonun içinde bulurlar.

Kül olmuş bir bahçe. Oysa birkaç yıl öncesinde gül bezeliydi. Küllerde papatyalar yeşerir mi? Genç adamın unuttuğu kalbi yeniden heyecanla atabilir mi? Aşka hiç inanmayan genç bir kadın ilk bakışta kendinden geçebilir mi? Aşka inancını yitirmiş diğer kadın, başka bir aşka güvenebilir mi? Geçmişin geleceğe hizmet ettiğini düşünen üç genç insanın bir evin içine sıkışmış hikayeleri, Bir Fincan Aşk.

 

 

Yapıt Hakkında

Şahin Ünal

Yazar : Şahin Ünal

Tür : Dram

Bölüm : 2 Perde

Oyuncu Bilgisi : 1 E - 2 K

Yeni Yerli Oyunlar Kategorisine Geri Dön