Yozgat’ın Bilgi Kaynağı

Yozgat, Anadolu’nun bağrında modern bir ilimizdir. Yozgat’ın doğusundan batısına kuzeyinden güneyine haberdar olmak için Yozgat haber sizlerle. Şefaatli’den Çayıralan’a, Çandır’dan Aydıncık’a kadar tüm haberler doğru, tarafsız bir şekilde sizlerin bilgilerine sunuluyor. Habercilik anlayışını benimsemiş ve bulunduğu coğrafyanın özelliklerini barındıran şekilde kendi prensiplerimizi belirliyoruz. Bu alanda kendimizi her geçen gün geliştirmek için araştırıyor, okuyor, büyük isimlerle iletişimlere geçerek röportajlar gerçekleştiriyoruz. Yozgat Haber kuruluşları olarak bilginin en doğrusunu Yozgat halkına sunmayı bir görev belirliyoruz. Sarıkaya’dan Çekerek’e, Yenifakılı’dan Yerköy’e kadar her yerde bulunan haberci arkadaşlarımız ile olayların aslını öğreniyor ve yorumumuzu katmadan sizlerle paylaşıyoruz. Doğru haberciliği kendimize temel prensip ediniyoruz. Asparagas haberlerden imtina ediyor, sizleri doğru bilgiye ulaştırmak için her geçen gün elimizden geleni yapıyoruz.

Doğru Habercilik

Habercilik insanların bilgiye ulaşması için önemli kaynaklar arasındadır. Tabi burada habercinin değer yargılarına bağlı kalarak insanların yanlış bilgilendirilebilmesi gibi durumlar da söz konusu. Yani kişinin değer yargıları tam oturmamış ise yalan haberler yapabiliyor ya da doğruyu tam aktarmayabiliyor. Yeni dönemde “bait” adı verilen sistemlerden bahsetmek isteriz. Birçok internet adresinde sürekli foto galeri adı altında insanların sayfa hitini artırması için kandırmalar mevcut. Aynı zamanda siteler doğru ve dürüst habercilik anlayışından uzak. Ancak Yozgat Haber insanları kandırmadan, doğrusuyla yanlışıyla, tüm çıplaklığıyla doğruları Yozgat halkının gözleri önüne sermektedir.

Sanal Yayın

Haber alma sistemleri artık internet ağı üzerinden sağlanabiliyor. Bu durum da bilgiye kolay erişim imkanı sunuyor. Yalan habercilik gibi kötü kavramları da gündeme getiriyor bu sistem. Yozgat Haber ise her zaman doğrudan yana bir habercilik anlayışını benimsemiştir. İnternet haberlerinde dolandırılmaya son.