Türk yapımı bir korku filmi olarak vizyona gelen ilk filmle popülarite yakalanması, filmin serileştirilmesinde önemli bir rol oynamıştır. İlk film 2014 yılında vizyona girmiş ve ilk haftada elde ettiği 89 binlik seyircisiyle kendini Türk sinema severlere tanıtmıştır. Daha sonra filmin devamı niteliği taşıyan filmleri çekilerek serileştirilmiştir. En son serisi olan Siccin 5 izle ise 17.08.2018 yani bugün seyircilerle buluşacaktır. Korku filmi tutkunu olan insanların ilk günden yoğun ilgi odağı olacak olan Siccin 5 Filmi 2018 yılında vizyona giren filmler arasında adından sıkça söz ettirecek gibi duruyor.

Siccin 5 Konusu

Yıllar önce gerçekleştirilen bir ayinden sonra bir ailenin kabusa dönen hayatları Siccin 5 izle filminin konusunu oluşturuyor. Hale, on iki yaşında ve Nevşehir’de ailesiyle yaşayan küçük bir kızdır. İlginç davranışlarından dolayı çevresiyle pek iletişimi bulunmayan Hale’nin yaşadığı ev oldukça ürkütücü bir yapıdır. Bu evde annesi, babaannesi ve halasıyla birlikte kalan küçük kız, bir gece korkunç bir kabus görür. Bu kabus Hale’nin günlük yaşamını altüst edecek olayları da beraberinde getirecektir.

Hale kabusta yıllar önce ortadan kaybolan babasını görür ve babası onu eski bir eve çağırmaktadır. Hale daha sonra bu evin dedesine ait olduğunu ve Karain Köyü’nde bulunduğunu öğrenecektir. Bu ev ise yıllar önce ayinin yapıldığı evdir. Bu kabus Hale’nin ürkütücü bir değişim geçirmesine neden olacak ve küçük kızın etrafındaki insanlar da bu değişimden nasibini alacaktır.

Siccin filmlerinde yönetmenlik yapan Alper Mestçi, Siccin 5 filminde de yönetmen koltuğunda yerini alıyor. Oyuncu kadrosunu Rüya Önal, Özgür Hacıer, Merve Ateş, Ece Baykal, Tuncay Çağıl gibi isimler oluşturuyor.