Kalpten Kalbe

0_0_0_0_546_363_csupload_69397969_largeÜnlü yazar Peter Quilter’in kaleme aldığı, prömiyerini 2009 yılında Sydney, Avustralya’da Ensemble Theatre’da yapmış olan oyun, dört çift karakterin, dört can alıcı durumunu konu alır. Oyun aslen iki kişilik yazılmış olmasına rağmen, yazar tarafından belirtildiği üzere, oyuncu sayısı esnek tutularak kadro sekiz kişiye kadar yükseltilebilir. Sahnelerin dördünde de farklı karakterlerle farklı durumlar sahnelenir:
Jonathan ve Wendy tanışma randevusundadırlar ve daha önce hiç becerememelerine rağmen, bu kez bu işi doğru düzgün becermeyi ummaktadırlar;
Barrie kadınlara karşı pek ilgili değildir; ama Janet denemekten vazgeçmek için bunu yeterinde geçerli bir sebep olarak görmez;

Shelley ve Bobby kokteyllerin içinde boğulurken, boşanmalarını gerçekleştirmek amacıyla İspanya’da tatil yapmaya karar verirler:

Angela uğursuzluk getirdiğine inandığı bir sürü batıl inancın ortasında, paraşütü andıran gelinliğiyle, üçüncü kez evlenerek, ağabeyi Toby’i dehşete düşürmektedir.

Dilimize yeni çevrilmiş olan, “Glorius!”-“Muhteşem Diva” oyununun yazarından, daha önce 18 ülkede “DUETS” ismiyle başarıyla sergilenmiş olan “Kalpten Kalbe”, aşkın ve ilişkilerin kaotik dünyasını çok eğlenceli bir dille sorgulamaktadır. Oyun boyunca gerçekleşen sahne değişimleri bile başlı başına birer oyun niteliğinde. Son derece dinamik ve oldukça keyifli bir komedi.

 

 

Yazar : Peter Quilter
Çevirmen : Zeynep Anacan
Tür : Komedi
Bölüm : İki perde
Oyuncu adedi: 1 erkek – 1 kadın