Biyografi

1952 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Heybeliada’da aldıktan sonra 1973 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu ve aynı yıl adı geçen fakültede akademik kariyere başladı. 1992 yılında profesör oldu. 1998 – 2005 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin iki dönem dekanlığını yaptı. 2008 yılında emekliye ayrıldıktan sonra bir müddet özel üniversitelerde öğretim üyeliğine devam etti.

Birçok mesleki kitabı ve makalesi yayınlanan yazarın, ilk öykü kitabı Armağan 1998 yılında yayınlandı. Tarihe olan merakını edebiyatla birleştirerek, doğup büyüdüğü yer olan Heybeliada’nın son yüz yılı aşkın siyasi, kültürel ve toplumsal tarihini ikinci kitabı Küçük Ahşap Ev’de öyküleştirdi. Ertesi yıl yine geçmişteki gerçek olaylardan esinlenilmiş, 1960’ların İstanbul’unu anlatan üçüncü öykü kitabı Dünden Kalan Heyecanlar yayınlandı. İlk romanı “Balkan Rapsodisi” ise 2015 yılında Kırmızı Yayınları tarafından yayınlandı.

Yazar bütün öykülerinde ve romanında gerçek olayları anlatmakta, bu olayların örgüsüyle, geçmişteki kültürel, tarihi ve toplumsal değerlerin gelecek nesillerce bilinmesini amaçlamaktadır.