Sebastian Seidel’in “Bir Baba Hamlet” adlı oyunu Yücel Erten’in çevirisiyle Baba Sahne’de

 

babahamlet-2Türkiye hakları ajansımız tarafından temsile dilen Sebastian Seidel’in “Bir Baba Hamlet” adlı oyunu yine ajansımız bağlı Yücel Erten’in çevirisiyle Baba Sahne’de sahnelenmeye başladı.

Tiyatro yapma aşkının baş döndürücü güzelliği ile aptallaştırıcı büyüsüne ayna tutan “Bir Baba Hamlet”’te, Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu birlikte rol alıyor.

Kalaslarından dekor, heveslerinden oyun yapmak üzere yola çıkmış iki cüretkar oyuncu, kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı “Hamlet”i seçmişlerdir. Cansiparane bir cesaretle seyircinin önünde buna yeltenirler, ama kısa sürede temsil “can havli”ne dönüşür.

Biri, oyunculuk için istediği ortamı bulamadığı anlaşılan Shakespeare uzmanı gibi davranan yarım porsiyon aktör; diğeri de şarkı söyleme hevesiyle sürekli müzikallerden dem vuran bir şaşkın… Eli yüzü düzgün, başı sonu belli, dört başı mamur, babalar gibi bir Hamlet düşlerlerken, ortaya çıkan kepazelik “Bir Baba Hamlet”e döner. “Ha unutmadan, çürümüş bir şeyler var Danimarka Krallığı’nda!”

Oyun 25,26, ve 27 Mayıs, 3, 9 ve 10 Haziran tarihlerinde Baba Sahne’de izlenebilir.