Barış Pirhasan’ın telif hakları ONK Ajans’ta

 

Yazar, şair ve sinemacı Barış Pirhasan’ın telif hakları bundan böyle ajansımız tarafından yönetilecek.

1951’de İstanbul’da doğan Pirhasan, EHSB (English High School for Boys, Ankara Fen Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, NFTS (The National Film and Television School’da eğitim gördü.

İlk şiirleri Yeni Dergi’de yayınlandı. (1974-76) Bunu izleyen yıllarda Militan ve Sanat Emeği Dergilerinin yazı kurullarında yer aldı ve şiirleri yayınlandı. (1977-80). İlk şiir kitabı Tarih Kötüdür, 1982’de Yaşar Miraç’ın kurduğu “Yeni Türkü Yayınları’nda” çıktı. Bunu izleyen yıllarda Tarih Kötüdür/İmzasız El Yazıları (Adam Yayınları, 1984). Babam Benden Hiçbir Şey Anlamıyor (Yapı Kredi Yayınları, 1995) ve Aşkla Kedi Arasındaki Yedi Benzerlik (Sözcükler Yayınevi, 2012) adlı şiir kitapları yayınlandı. Hurrem adlı şiir-anlatı kitabı 2011 yılında İletişim Yayınları tarafından yayınlandı.

Pirhasan, sinema alanına 1983 yılında, senaryosunu takma adla yazdığı Badi Filmiyle girdi. Bu alanda yaptığı çalışmaları websitemizde yazarın sayfasında görmek mümkündür. Pirhasan, Berlin ve İstanbul’da sinema, şiir ve kısa öykü alanlarında çalışmalarına devam ediyor.