"Aşk Delisi" yakında Oyun Atölyesi'nde

Türkiye hakları ajansımız tarafından temsil edilen Sam Shepard’ın “Aşk Delisi” adlı oyunu 7 Ocak 2016’da Oyun Atölyesi’nde prömiyer yapıyor.

Lise yıllarında masumca başlayan bir aşkın nasıl olanaksızlaştığını anlatan oyun, hem gerçek hem de gerçeküstü öğelerle bezenmiştir.

Eddie, her zaman yaptığı gibi habersizce ortadan kaybolarak, birlikte yaşadığı May’i yalnız bırakmıştır. May onun önünde sonunda döneceğini umduğu için beklemektedir. May bir yandan Eddie’ye kavuşma arzusu ile yanarken diğer yandan da bu beklemeyi gururuna yediremez ve öfkesi giderek kabarır. Ve Eddie geri döner ama ikilinin yaşamına bir kadın ve bir erkek girmiştir. Kontes olduğu söylenen kadın ilişkide fırtınalar yaratsa da yalnız adıyla vardır sahnede. Erkekse aynı zamanda sahnedeki gerçeğiyle de vardır oyunda. Yazar, çarpık ilişkileri Eddie’nin yerine Yaşlı Adam’ın ağzından bize anlatır.

“Aşk Delisi” 1985 yılında Sam Shepard tarafından uzun metraja uyarlanmıştı. Robert Altman’ın yönetmenliğini yaptığı bu filmde Shepard oyuncu olarak da yer almış, başrolü üstlenmişti. Filmde ayrıca Kim Basinger, Harry Dean Staunton ve Randy Quaid rol almışlardı.

Türkçe’ye çevirisi Haluk Bilginer tarafından yapılan, Muharrem Özcan tarafından sahneye konan ve Pınar Çağlar Gençtürk, Berk Hakman, Beyti Engin ve Avni Yalçın’ın rol aldığı oyunun biletleri 10 Aralık’tan itibaren satın alınabilir.

Diğer haberler

B*k Gibi Hissetmekten Nasıl Vazgeçilir | Yabancı Yayınları

Yabancı Yayınları, Andrea Owen’ın “B*k Gibi Hissetmekten Nasıl Vazgeçilir” adlı kitabını yayımladı   Yabancı Yayınları, Andrea Owen’ın “B*k Gibi Hissetmekten Nasıl Vazgeçilir” adlı kitabını Müge Hestbaek’in çevirisiyle...

Bağışla Onları | Yapı Kredi Yayınları

Yapı Kredi Yayınları, Tarık Dursun K.’nın “Bağışla Onları” adlı romanını yayımladı   Yapı Kredi Yayınları, yazarımız Tarık Dursun K.’nın “Bağışla Onları” adlı romanını yayımladı. Kavgalar, kaygılar, umutlar, yolculuklar,...

Noah | Pegasus Yayınları Copy

Sebastian Fitzek’in “Noah” adlı romanı Pegasus’tan çıktı   Sebastian Fitzek’in “Noah” adlı romanı Fulya Aydınoğulları’nın çevirisiyle Pegasus’tan çıktı. İsa doğduğunda gezegenimizde üç yüz milyon insan...