"Aşk Delisi" yakında Oyun Atölyesi'nde

Türkiye hakları ajansımız tarafından temsil edilen Sam Shepard’ın “Aşk Delisi” adlı oyunu 7 Ocak 2016’da Oyun Atölyesi’nde prömiyer yapıyor.

Lise yıllarında masumca başlayan bir aşkın nasıl olanaksızlaştığını anlatan oyun, hem gerçek hem de gerçeküstü öğelerle bezenmiştir.

Eddie, her zaman yaptığı gibi habersizce ortadan kaybolarak, birlikte yaşadığı May’i yalnız bırakmıştır. May onun önünde sonunda döneceğini umduğu için beklemektedir. May bir yandan Eddie’ye kavuşma arzusu ile yanarken diğer yandan da bu beklemeyi gururuna yediremez ve öfkesi giderek kabarır. Ve Eddie geri döner ama ikilinin yaşamına bir kadın ve bir erkek girmiştir. Kontes olduğu söylenen kadın ilişkide fırtınalar yaratsa da yalnız adıyla vardır sahnede. Erkekse aynı zamanda sahnedeki gerçeğiyle de vardır oyunda. Yazar, çarpık ilişkileri Eddie’nin yerine Yaşlı Adam’ın ağzından bize anlatır.

“Aşk Delisi” 1985 yılında Sam Shepard tarafından uzun metraja uyarlanmıştı. Robert Altman’ın yönetmenliğini yaptığı bu filmde Shepard oyuncu olarak da yer almış, başrolü üstlenmişti. Filmde ayrıca Kim Basinger, Harry Dean Staunton ve Randy Quaid rol almışlardı.

Türkçe’ye çevirisi Haluk Bilginer tarafından yapılan, Muharrem Özcan tarafından sahneye konan ve Pınar Çağlar Gençtürk, Berk Hakman, Beyti Engin ve Avni Yalçın’ın rol aldığı oyunun biletleri 10 Aralık’tan itibaren satın alınabilir.

Diğer haberler

İstif Çağı | Doğan Novus

James Wallman’in “İstif Çağı” adlı kitabı Doğan Novus’tan çıktı   James Wallman’in “İstif Çağı” adlı kitabı Senem Karagözoğlu’nun çevirisiyle Doğan Novus’tan çıktı. İhtiyacımız olmayan eşyalarımız,...

Sıcak Sularda Buzdan Bir Yelkenli | Kırmızı Kedi Yayınları

Kırmızı Kedi Yayınevi Muzaffer Buyrukçu’nun “Sıcak Sularda Buzdan Bir Yelkenli” adlı öyküsünü yayımladı   Kırmızı Kedi Yayınevi Muzaffer Buyrukçu’nun daha önce “Her Yer Karanlık” ve “Ay Kokuyor”  adlı kitaplarında...

İntikam Yazı | Pegasus Yayınları

Pegasus  Yayınları Andreas Gruber’in “İntikam Yazı” adlı romanını yayımladı   Pegasus  Yayınları, Andreas Gruber’in “İntikam Yazı” adlı romanını Anıl Alacaoğlu’nun çevirisiyle yayımladı. Viyana. Bazı varlıklı adamlar...