Ariel Dorfman'ın "Ölüm ve Kız" adlı oyunu Tiyatro Fora'da

Türkiye hakları ajansımız tarafından temsil edilen Ariel Dorfman’ın “Ölüm ve Kız” adlı oyunu Tiyatro Fora tarafından sahneleniyor.
Ariel Dorfman oyunuyla ilgili şunları söylüyor :
“Bu oyun, yalnızca korku içinde yaşayan ve aynı zamanda korkusunun ve acı-larının anlaşılmasını uman bir ülkeye dair değildir, yalnızca işkence ve dehşet olaylarının insanlar üzerindeki uzun vadeli etkisine dair de değildir, sürekli aklımı çelen nice başka temaları da içerir. Kadınların eline güç geçince ne olur? Taktığınız maske kendi yüzünüzle özdeşleşince gerçeği nasıl ayırt edersiniz? Bellek bizi nasıl çeler ve yönetir? Kötülüğü tadınca saflığımızı nasıl koruruz? Bizi utanmaz biçimde yaralayanları nasıl bağışlayabiliriz? Politik ama düzmece olmayan bir dili nasıl bulabiliriz?
Tam şu sırada, insanoğlu inanılmaz değişimler yaşıyor. Gelecek için hem büyük umutlar hem de geleceğin neler getireceği konusunda kargaşa var.
İşte böyle zamanlarda, dünyadaki Paulina’ları, Gerardo’ları ve Roberto’ları düşünmek belki bize birazcık da olsa yardım eder ve biz bu üç kişi içinde en çok kime benzediğimizi, gizli saklı yaşamımızın bu üç kişinin hangisinde -ya da tümünde mi- canlandığını görebiliriz.
Sonunda, umarım, bu insanları gözlerken, onların acısını paylaşırken, belki de bilinçlenme dediğimiz o garip, ürpertici insanlık duygusuyla, bölünmüş dünyamızda bir köprü kurarız.”
Tufan Karabulut’un sahneye koyduğu, Suzan Acun, Tufan Karabulut ve Arda Kavalıoğlu’nun rol aldığı oyunun Aralık ayı programı şöyle :
23 Aralık 2015 – 20:30 – Barış Manço Kültür Merkezi
25 Aralık 2015 – 20:30 – Nazım Hikmet Kültür Merkezi
29 Aralık 2015 – 20:30 – Caddebostan Kültür Merkezi

Diğer haberler

B*k Gibi Hissetmekten Nasıl Vazgeçilir | Yabancı Yayınları

Yabancı Yayınları, Andrea Owen’ın “B*k Gibi Hissetmekten Nasıl Vazgeçilir” adlı kitabını yayımladı   Yabancı Yayınları, Andrea Owen’ın “B*k Gibi Hissetmekten Nasıl Vazgeçilir” adlı kitabını Müge Hestbaek’in çevirisiyle...

Bağışla Onları | Yapı Kredi Yayınları

Yapı Kredi Yayınları, Tarık Dursun K.’nın “Bağışla Onları” adlı romanını yayımladı   Yapı Kredi Yayınları, yazarımız Tarık Dursun K.’nın “Bağışla Onları” adlı romanını yayımladı. Kavgalar, kaygılar, umutlar, yolculuklar,...

Noah | Pegasus Yayınları Copy

Sebastian Fitzek’in “Noah” adlı romanı Pegasus’tan çıktı   Sebastian Fitzek’in “Noah” adlı romanı Fulya Aydınoğulları’nın çevirisiyle Pegasus’tan çıktı. İsa doğduğunda gezegenimizde üç yüz milyon insan...