Afife Tiyatro Ödülleri Adayları Açıklandı

 

Afife Tiyatro Ödülleri 2017 adayları açıklandı.

Telif hakları ajansımız tarafından sağlanan birçok oyun aday gösterildi.

Nefesinizi Nasıl Tutarsınız / DOT; yılın en başarılı prodüksiyonu, yılın en başarılı yönetmeni (Murat Daltaban), yılın en başarılı kadın oyuncusu (Gizem Güçlü), yılın en başarılı yardımcı erkek oyuncusu (Köksal Engür), yılın en başarılı yardımcı kadın oyuncusu (Esra Ruşan),  yılın en başarılı sahne tasarımı (Murat Daltaban), yılın en başarılı sahne müziği (Oğuz Kaplangı), yılın en başarılı ışık tasarımı (Cem Yılmazer) olmak üzere 8 dalda aday gösterildi.

Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatroları; yılın en başarılı prodüksiyonu, yılın en başarılı yönetmeni (Nurkan Erpulat), yılın en başarılı erkek oyuncusu (Alican Yücesoy), yılın en başarılı kadın oyuncusu (Elif Ürse), yılın en başarılı yardımcı erkek oyuncusu (Erol Ozan Ayhan), yılın en başarılı yardımcı kadın oyuncusu (Yelda Baskın),  yılın en başarılı sahne tasarımı (Cem Yılmazer), yılın en başarılı giysi tasarımı (Tomris Kuzu), yılın en başarılı ışık tasarımı (Cem Yılmazer)  olmak üzere 8 dalda aday gösterildi.

Godot’yu Beklerken / Stüdyo Oyuncuları; yılın en başarılı prodüksiyonu, yılın en başarılı yönetmeni (Şahika Tekand), yılın en başarılı erkek oyuncusu (Cem Bender), yılın en başarılı yardımcı erkek oyuncusu (Yiğit Özşener ve Onur Berk Aslanoğlu), yılın en başarılı sahne tasarımı (Esat Tekand), yılın en başarılı ışık tasarımı (Şahika Tekand) olmak üzere 6 dalda 7 adaylık aldı.

Yen / CRAFT; yılın en başarılı prodüksiyonu, yılın en başarılı yönetmeni (Çağ Çalışkur), yılın en başarılı erkek oyuncusu (Bora Akkaş), yılın en başarılı yardımcı kadın oyuncusu (Neslihan Yeldan), yılın en başarılı genç kuşak sanatçısı (Berker Güven ve İdil Sivritepe) olmak üzere 4 dalda 5 adaylık aldı.

Karıncalar – Bir Savaş Vardı / İBB Şehir Tiyatroları, yılın en başarılı erkek oyuncusu (Mert Turak), yılın en başarılı sahne tasarımı (Eylül Gürcan), yılın en başarılı sahne müziği  (Tolga Çebi), yılın en başarılı ışık tasarımı (Mahmut Özdemir) olmak üzere 4 dalda aday gösterildi.

Akciğer / Tiyatro.in; yılın en başarılı yönetmeni (Mehmet Birkiye),  yılın en başarılı kadın oyuncusu (Nergis Öztürk), dallarında 2 adaylık aldı.

Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro; yılın en başarılı yardımcı erkek oyuncusu (Cenk Dost Verdi), yılın en başarılı giysi tasarımı (Makbule Mercan) dallarında 2 adaylık aldı.

Tüy kalemler / Tatbikat Sahnesi; yılın en başarılı giysi tasarımı (Aslı Filinta) ve yılın en başarılı ışık tasarımı (Mustafa Bal) dallarında 2 adaylık aldı.

Yutmak / CRAFT; yılın en başarılı kadın oyuncusu (Merve Dizdar) dalında aday gösterildi.

Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi; yılın en başarılı yardımcı kadın oyuncusu (Ayşe Günyüz) dalında aday gösterildi.

Kundakçı / Oyun Atölyesi; yılın en başarılı sahne müziği (Çağrı Beklen)  dalında aday gösterildi.

İstila / B Planı; yılın en başarılı genç kuşak sanatçısı (Efe Tunçer) dalında aday gösterildi.